Kwiaty sztuczne w ślubnej dekoracji

Kwiaty sztuczne w ślubnej dekoracji

Kwiaty sztuczne jako alternatywa dla żywych kompozycji podczas uroczystości zaślubin?

Kwiaty sztuczne nie muszą wyglądać nienaturalnie. Mogą stanowić alternatywę względem żywych kwiatów. Mają wiele zalet m.in. są trwalsze, równie urokliwe i różnorodne co żywe kwiaty. Nie trzeba się martwić czy zwiędną, zmieniać wodę czy utrwalać w jakiś inny sposób. Ponadto można je łączyć wraz z żywymi kwiatami, jednak wymaga to więcej uwagi niż przy użyciu samych sztucznych kwiatów.

 

 

Kwiaty sztuczne w dekoracji sali weselnej

Kwiaty sztuczne przy stole

Nadają się do tego zarówno główki róż bądź innych kwiatów, jak również łodygi i całe,pojedyncze kwiaty. Do kieliszka lub innego wazonu szklanego można użyć np. róż pływających wraz ze świeczkami. Także ciekawą propozycję stanowią kwiaty w lampce do wina. Wystarczy umieścić pąk na stole, przykryć go odwróconym naczyniem, a na końcu położyć świeczkę. Wygląda to urokliwe, szczególnie jak umieścimy takie dekoracje co jakiś czas na stole.

Sztuczne kwiaty w dekoracji ślubnej

 

Również kwiaty sztuczne można wykorzystać w łączeniu z drewnianymi elementami, latarenkami. Ponadto pąki kwiatowe ciekawie wyglądają w kompozycji z kulami rattanowymi, z gąbki florystycznej, styropianu lub z bawełnianymi. Kule takie ładnie udekorują stół weselny, ale również można je zastosować jako ozdoba podłogowa, na sufit, a także jako dekoracja auta ślubnego czy kościoła. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od inwencji zainteresowanych.

Sztuczne kwiaty w ślubnej dekoracji

 

 

Kwiaty sztuczne w ślubnej dekoracji

 

 

 

 

Kwiaty sztuczne za stołem Państwa Młodych

Nierzadko bywa, że ściana za Młodą Parą bywa pusta, nieudekorowana. Jest to miejsce, w którym skupia się większość oczu, dlatego warto rozważyć jej upiększenie, a co za tym idzie stworzyć piękne tło do zdjęć.  Ciekawym pomysłem na ozdobienie takiego obszaru są wiszące girlandy z kwiatów sztucznych, z lampkami, a także literówki. Te ostatnie można wykonać z takich materiałów jak gąbka florystyczna, styropian, czy drewno. Kwiatowe inicjały Państwa Młodych można dodatkowo podświetlić i usytuować w różnych istotnych miejscach na sali weselnej. Kwiatowe girlandy i monogramy równie dobrze sprawdzą się na weselu w plenerze.

http://sztucznekwiaty.net/wp-content/uploads/2018/06/stół-państwa-młodych.jpg

 

http://sztucznekwiaty.net/wp-content/uploads/2018/06/d41d867c1ac0ce2aaa8885f23f06d874.jpg

 

http://sztucznekwiaty.net/wp-content/uploads/2018/06/903840cab62fbfee24edb14277dd7ef8.jpg

Sztuczne kwiaty w ślubnej dekoracji

Sztuczne kwiaty w ślubnej dekoracji
Źródło powyższych zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Kwiaty sztuczne na weselnym torcie

Tort weselny oprócz walorów smakowych, powinien wyglądać apetycznie i estetycznie. Inspirującym pomysłem na niepowtarzalny tort weselny jest użycie motywu kwiatowego, z kwiatów sztucznych, jadalnych bądź z masy cukrowej. Ja polecam użycie sztucznych kwiatów i dodatków florystycznych, które nadadzą wyjątkowy charakter i z pewnością zainteresują gości weselnych.

Kwiaty sztuczne jako weselna pamiątka

Kwiaty sztuczne mogą zostać użyte przy tworzeniu prezentacji wspomnień Nowożeńców, podziękowań dla gości weselnych i rodziców. Ponadto kwiaty sztuczne mogą stanowić ciekawe tło do ślubnej fotografii.

 

Sztuczne kwiaty w ślubnej dekoracji
Wspomnienia Pary Młodej w postaci fotografii z użyciem florystycznych dodatków. Źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/
Kwiaty sztuczne w ślubnej dekoracji
Pamiątka dla weselnych gości

Kwiaty sztuczne jako dodatek do stylizacji ślubnej

Korsarz, czyli niewielki stroik kwiatowy na rękę, może stanowić odmianę dla tradycyjnej wiązanki ślubnej. Zdobył on uznanie wśród zachodnich sąsiadów. U nas raczej rzadko stosowany. Może ze względu na brak druhen na ślubie? Wracając do tematu taką przypinką można ozdobić nie tylko Pannę Młodą, ale również jej świadkową, mamę bądź druhny. Dobrze, jeśli przy tworzeniu jej zachowamy podobną kolorystykę i rodzaje kwiatów dla wszystkich zdobionych Pań. Wyjątek może stanowić biżuteria kwiatowa dla Panny Młodej, która może lekko odbiegać od pozostałych stroików, by wyróżnić ją spośród innych.

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji ślubnej
Korsarz dla Panny Młodej i jej druhen

Sztuczne kwiaty w dekoracji ślubnej

 

 

Do wykonania takiej „wiązanki nadgarstkowej” stosuje się tzw. bransoletki lub specjalną gąbkę florystyczną jak mini deco, do których upina się kwiaty wraz z dodatkami. Najlepiej użyć drobnych, delikatnych kwiatów sztucznych, które podkreślą charakter uroczystości.

Wykonanie korsarza przy użyciu taśmy florystycznej

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji ślubnej
Sztuczne kwiaty w korsarzu z bransoletki

Kolejną ozdobą Panny Młodej z wykorzystaniem kwiatów i dodatków sztucznych jest stylizacja jej fryzury. Dotyczy to jej upięcia przy wykorzystaniu grzebienia ze zdobieniem kwiatowym lub dodania samego akcentu florystycznego typu łodyżka. Również zamiast tradycyjnego welonu można użyć wianka z kwiatów sztucznych, który wytrzyma całą uroczystość i może zostać wykorzystany wielokrotnie przy innych okolicznościach.

Sztuczne kwiaty w dekoracji ślubnej
Upięcie ślubnej fryzury przy wykorzystaniu sztucznych liści

Jeśli chodzi o stylizację Pana Młodego, to kwiaty sztuczne bądź dodatek w postaci łodygi lub liścia mogą pojawić się u niego na klapie marynarki w postaci butonierki. Dla niektórych taki zabieg jest traktowany jako faux pas, jednak obserwuje się tendencję odchodzenia od samych kwiatów żywych w dekoracji ślubu. Do wykonania takiej ozdoby będzie potrzebna między innymi przypinka, do której doczepia się bukiecik. Dobrze, jeśli w butonierce będzie zachowana taka sama kolorystyka i podobne kwiaty sztuczne oraz dodatki florystyczne, co w bukiecie Panny Młodej.

Sztuczne kwiaty w dekoracji ślubnej
Źródło powyższych zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Reasumując kwiaty sztuczne mają wiele zastosowań, cieszą się coraz większą popularnością. Jako element ślubnej ozdoby, nie muszą oznaczać czegoś tandetnego, wręcz przeciwnie, mogą być oryginalne i wyjątkowe, nadać ciekawy charakter ślubnej uroczystości.

 

2 Replies to “Kwiaty sztuczne w ślubnej dekoracji”

  1. […] Dla przykładu z kwiatów sztucznych możemy stworzyć ciekawą, wiszącą kompozycję w postaci girlandy. Takie girlandy pasują zarówno na sali weselnej jak i nad ołtarzykiem zaślubin w […]

  2. Piękne przykłady 🙂 Ja na swoim ślubie uparłam się na bukiety z róż (oczywiście sztuczne bo potem można je jeszcze na coś wykorzystać). Koleżanki dziwnie na mnie patrzyły jak podzieliłam się moim pomysłem na ozdobienie sali weselnej, stołów i kościoła. Nie wiedziały jednak, że bukiety róż, które kupiłam przez internet będą takiej super jakości. Po ślubie przyznały mi rację, że nie musiałam martwić się tak jak one, że kwiaty na drugi dzień na sali będą wyglądać już nieświeżo. Polecam iść za głosem swojego rozsądku 😀

Dodaj komentarz