Sztuczne kwiaty na Twoim ślubie. Jakie są możliwości?

Sztuczne kwiaty na ślubie

Na organizację ślubu wpływa wiele szczegółów. Jednym z nich jest rodzaj kwiatów, jaki należy wybrać. Alternatywą dla świeżych kwiatów są kwiaty sztuczne!

Sztuczne kwiaty ostatnio zyskały na popularności nie tylko dlatego, że są bardziej zrównoważonym wyborem, ale także dlatego, że oferują większą elastyczność i stałą jakość. Zanim złożysz zamówienie na sztuczne kwiaty, zapoznaj się ze wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak ich używać.

 1. Nie zwlekaj
  To, że używasz sztucznych kwiatów, nie oznacza, że ​​możesz odłożyć je do ostatniej chwili. Podobnie jak przy wyborze świeżych kompozycji kwiatowych, powinieneś sprawdzić w internecie pomysły na bukiety i poprosić o pomoc profesjonalistę, jeśli to konieczne, na kilka miesięcy przed ślubem.
 2. Zaufaj markom wysokiej jakości
  Kwiaty są dużą częścią estetyki Twojego ślubu, więc nie oszczędzaj. Poproś znajomych o rekomendacje dotyczące marek, których używali lub poszukaj recenzji online niektórych z najlepszych pretendentów.
 3. Dotknij i zobacz
  Jeśli to możliwe, zamów kilka kwiatów lub udaj się do sklepu. Sztuczne kwiaty z każdym rokiem stają się coraz bardziej realistyczne, ale mogą różnić się jakością.
 4. Aranżacje
  Kolejny często popełniany błąd wśród par, które używają sztucznych kwiatów? Zastanawiają się nad aranżacjami, aby zrekompensować brak świeżych kwiatów. Nie czuj się tak, jakbyś musiał to zrobić. Piękno kwiatów wystarczy do wykonania nawet najprostszych aranżacji, więc idź szykownie i elegancko.
 5. Poznaj rodzaje
  Jedwabne kwiaty są jednymi z najpopularniejszych sztucznych kwiatów i istnieje kilka różnych rodzajów do wyboru. Pojedyncze łodygi to samodzielne kwiaty, które można dowolnie układać, podczas gdy bukiety są już w całości. Możesz również włączyć do aranżacji takie elementy, jak gałęzie i girlandy.
 6. Patrz na jakość
  Kiedy zaczniesz sprawdzać dostępne opcje, wypatruj potencjalnie najlepszych jakościowo. Jedwabne kwiaty niskiej jakości będą wyraźnie miały szwy i krótkie, plastikowe łodygi – omijaj je. Wybierz jedwabne kwiaty z wielowymiarowymi odcieniami i z cienkim drutem wplecionym w łodygi i liście, aby zapewnić większą trwałość.
 7. Wybierz budżet
  Możesz pomyśleć, że wybór sztucznych kwiatów pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ale w większości przypadków będzie to kosztować nieco więcej. W końcu jedwabne kwiaty i inne sztuczne kwiaty są bardziej trwałe, niż jeden dzień. Ważne jest, aby ustalić budżet, zanim zaczniesz szukać kwiatów. Upewnij się, że jest realistyczny i uzgodniony zarówno przez Ciebie, jak i narzeczonego.
 8. Samodzielne projekty
  Jeśli chcesz użyć sztucznych kwiatów i jednocześnie zaoszczędzić trochę gotówki, możesz zdecydować się na samodzielne bukiety, zamiast płacenia profesjonalistom. Jest to świetna opcja dla każdego, kto ma artystyczne oko i wielu zdolnych przyjaciół.
 9. Wybierz odpowiednie dodatki aranżacyjne
  Zanim zaczniesz, musisz mieć wszystkie rzeczy skompletowane. Nie tylko kwiaty i wstążka tworzą ładne ozdoby. Potrzebujesz również wazonu lub miski, jeśli budujesz elementy centralne, dwustronną taśmę piankową i taśmę kwiatową, mech, szczypce do cięcia i specjalną różnorodną piankę kwiatową.

Przy tak wielu możliwościach aranżacji kwiatowych, z pewnością masz nieskończoną gamę na ten wielki dzień. Wybierając jedwabne kwiaty, redukujesz marnowanie świeżo ściętych kwiatów i możesz stworzyć coś, co wygląda dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałaś – niezależnie od tego, które kwiaty są modne w danym sezonie, o tej porze roku.

Dodaj komentarz