Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz, czemu nie? Ale jak dobrać sztuczne kwiaty do domu i do miejsca pracy? Czy sugerować się aktualnymi trendami w projektowaniu wnętrz czy naszymi gustami?  

Trend miejska dżungla jako hit tego lata

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz mogą stanowić ciekawy element aranżacyjny. W tym sezonie króluje motyw roślinny, trend botaniczny, tak zwana miejska dżungla. Wszystko co kojarzy się z dziką naturą, w tym roku jest modne! A to między innymi za sprawą wyboru koloru Greenery 2017 przez Instytut Pantone.

W celu stworzenia tego modnego efektu w naszych domach, możemy zastosować dodatki z motywem egzotycznych roślin jak mech, liście bananowca czy palmy. Wystarczy ustawić je w różnych miejscach oraz pomieszczeniach w domu, wszystko zależy od stylu wnętrz i naszych upodobań.  Z pewnością zaletą kwiatów sztucznych jest ich trwałość i brak wymagań odżywczych. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest czyszczenie ich z kurzu:) Ważne, by nie przesadzić z ich różnorodnością i ilością.

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz różnych pomieszczeń

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy ustawić żywych kwiatów, proponuję zdecydować się na sztuczne zamienniki. Pasują one do różnych aranżacji wnętrz, w tym do salonu, przedpokoju, sypialni, a nawet do łazienki, a przy tym nie wymagają dodatkowych zabiegów. Jednak w trakcie dodawania takich kompozycji warto pamiętać, aby zachować umiar i dostosować odpowiednie rodzaje, gatunki kwiatów do panującego w danym miejscu klimatu. Dla przykładu w domu zaaranżowanym na styl skandynawski dobrze jest zastosować proste, jednolite, gatunki sztucznych kwiatów. Najlepiej by była to roślinność, która w Skandynawii występuje. Do takich gatunków należą z pewnością ozdobne trawy oraz wrzosy, tawuły czy jaśminowce. Sztuczne kwiaty w stylu skandynawskim są minimalistyczne, subtelne, o jasnych barwach. Pasują do nich ceramiczne donice bądź doniczki w zależności od wielkości użytej rośliny.

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

 

Ściana z mchu i innej roślinności

Ciekawą propozycją, zasługującą na głębszą uwagę, jest zastosowanie ściany z mchu bądź z innej roślinności, np. z liści palmy czy z sukulentów. Taka aranżacja jest niezwykle modna w tym sezonie. Taka ściana może stać się ozdobą jadalni, a nawet kabiny prysznicowej w łazience 🙂 Trzeba przyznać, że wygląda to nietuzinkowo i ukierunkowana jest dla odważnych miłośników natury, którzy lubią eksperymentować i odchodzić od tradycyjnych projektów. Oczywiście można pokusić się na stworzenie takiej ściany z naturalnej, żywej roślinności, ale wymaga to systematycznej pielęgnacji i dbałości o zachowanie odpowiedniej jakości kwiatów.

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz w miejscu pracy

Miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu, to miejsce pracy.  Dobrze, jeśli jest ono zaaranżowane w sposób umożliwiający skupienie i skoncentrowanie naszych myśli. Jest to możliwe między innymi poprzez wykorzystanie odpowiedniej roślinności. Kolor zielony nawiązuje do natury, a więc wpływa odprężająco na nasze oczy i umysł. Jeśli chcemy ustawić na biurku jakąś roślinę, wybierzmy niewielkie gatunki, typu sukulenty i niskie ozdobne trawy. Natomiast na podłodze, w miejscu otwartym, przy schodach możemy zastosować długie liście, ozdobne trawy czy bukszpany.

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

 

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

Sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz

 

Sztuczne kwiaty jako element dekoracji wnętrz są dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących wygodę, zapracowanych, nie mających czasu na pielęgnację żywej roślinności. Oprócz oryginalnego elementu wystroju pomieszczeń, sztuczna roślinność może stanowić niedrogą metamorfozę wnętrz. Sztuczne kwiaty pasują do każdego kąta w naszym domu, dlatego nie obawiajmy się eksperymentować :). Pamiętajmy jednak o zachowaniu stylu pomieszczeń, w jakich mają się znaleźć nasze sztuczne kompozycje.

 

 

 

 

Źródła zdjęć:

http://www.dobrzemieszkaj.pl/aranzacje/pomysly_projektantow/278/rosliny_we_wnetrzach_zobacz_pomysly_projektantow,112345-239370.html

http://www.dobrzemieszkaj.pl/pokoj_dzienny/tkaniny_i_dekoracje/100/trend_botaniczny_w_salonie_egzotyczne_liscie_sa_na_topie,111420.html

https://www.vivanno.de/pflanzkuebel-pflanzgefaess-exklusiv-deluxe-silber-weiss-hochglanz

https://pl.pinterest.com

Dodaj komentarz