Jak zrobić kulę kwiatową ze sztucznych kwiatów?

Kula kwiatowa ze sztucznych kwiatów

Jak zrobić kulę kwiatową ze sztucznych kwiatów? I dlaczego właśnie sztuczne kwiaty zastosować, a nie żywe kompozycje?

Na te pytania spróbuję odpowiedzieć i pomóc osobom, które borykają się z podobnymi tematami.

Zacznę od tego, że dla mnie w przypadku tworzenia kul kwiatowych ważny jest nie tylko efekt końcowy, ale również i aspekt praktyczny. Pracując przy żywych kompozycjach musimy wziąć pod uwagę użyteczność takiej kuli. Dopóki gąbka jest namoczona, kwiaty nam nie zwiędną, ale też nie wiadomo , jak długo zachowają świeżość w takich warunkach. Dlatego przedstawię Wam propozycje kul kwiatowych ze sztucznych kwiatów.

Jak zrobić kulę kwiatową ze sztucznych kwiatów?

Jakich narzędzi i artykułów potrzebujesz do stworzenia kuli kwiatowej ze sztucznych kwiatów? Oto przydatne porady:

  • Po pierwsze, zastanów się, ile potrzebujesz takich kul kwiatowych i gdzie one mają się znajdować. Jeżeli chcesz zaprojektować wiszące kule kwiatowe to proponuję sięgnąć po kule z siatką, z gąbki florystycznej. Sprawdzą się one idealnie w przypadku wiszących kompozycji kwiatowych. Siatka w takich kulach nie tylko pozwoli Tobie na sprawne zawieszenie kompozycji, ale również na łatwiejsze rozmieszczenie sztucznych kwiatów w całej kuli. W przypadku wiszących kul dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie wstążki satynowej i przypięcie jej za pomocą szpilki na czubku kuli.
  • Po drugie, zastanów się jakiej wielkości mają być te kule? Jeśli chcesz umieścić kule kwiatowe w wazonach na stołach itp. to warto, w tym celu zmierzyć średnicę takiego naczynia.
  • Znając już rozmiar i zastosowanie kul kwiatowych ze sztucznych kwiatów, możesz przystąpić do ich tworzenia. Jeśli chcesz by twoje sztuczne kwiaty mocniej się trzymały podłoża( w tym wypadku kuli), zastosuj klej florystyczny. Może to być klej termotopliwy na pistolet bądź klej w tubce. Powodzenia! 🙂

Na sam koniec przesyłam przykładowe filmiki pokazujący jak zrobić kulę kwiatową ze sztucznych kwiatów.

Kula kwiatowa z użyciem gąbki florystycznej, suchej

Kule kwiatowe z użyciem styropianowej kuli

Dodaj komentarz