Jak zrobić sztucznego storczyka w doniczce?

Jak zrobić sztuczny storczyk w doniczce?

Jak zrobić sztucznego storczyka w doniczce? Storczyki już od dłuższego czasu stały się niezwykle popularne. Nie tylko zdobią nasze domy, ale również miejsca pracy, hotele i restauracje.

Jak zrobić sztucznego storczyka w doniczce? Jakie sztuczne storczyki wybrać?

Storczyki to kwiaty wymagające, nie zawsze pięknie kwitnące przez całe lata. Dlatego warto rozważyć kupno sztucznego storczyka, który będzie pięknie się prezentować przez długi czas. Na rynku istnieje kilka gatunków sztucznych storczyków. To od Nas zależy jakie sztuczne storczyki wybierzemy. Przy ich wyborze przeważnie kierujemy się kolorem i ilością pędów. Pamiętajmy jeszcze o materiale, z którego wykonany jest sztuczny storczyk. To ważne, ponieważ sztuczne kwiaty wykonane z materiałów gumowych lub pokrytych gumą typu real touch, są łatwiejsze w pielęgnacji. Mam na myśli kurz, który łatwiej zetrzeć z powierzchni silikonowych niż welurowych. Jednak by w pełni cieszyć się urokiem sztucznego storczyka potrzebujemy naczynia, w którym go umieścimy.

Jak zrobić sztucznego storczyka w doniczce i jakie naczynie do niego wybrać?

To zależy od miejsca, w jakim będzie przebywać nasz sztuczny storczyk, ale również od ilości, kolorów pędów i naszych upodobań. Najczęściej jest to biała donica, w kształcie walca albo łódeczki. Przyjęło się, że żywe storczyki najlepiej rosną w przeźroczystym naczyniu. Sztuczne storczyki pięknie będą prezentować się w szklanych kompozycjach z uwagi na widoczność podłoża.

Czego jeszcze potrzebujemy do stworzenia wymarzonego sztucznego storczyka?

Oprócz oczywiście samego sztucznego storczyka i naczynia będziemy potrzebować innych dodatków jak np. sztucznego mchu, kamieni i sztucznych liści. Tak jak pisałam powyżej, takie dodatki ładnie będą się prezentować w szklanych naczyniach. Nie kombinujmy za dużo z dodatkami, ponieważ storczyki z natury są egzotyczne i piękne.

Jak zrobić sztucznego storczyka w doniczce?

 

Źródła zdjęć:

https://pl.pinterest.com/

 

4 Replies to “Jak zrobić sztucznego storczyka w doniczce?”

 1. Interesujący artykuł, Pani Ligio : )

  1. Dziękuję Panie Tulipanie 🙂

 2. Jak zrobic mase do doniczki?:)

  1. Najlepiej użyć gotowej zaprawy gipsowej.
   Dostępne są one w sklepach ogrodnicznych jak i w innych sklepach typowo budowlanych.
   Może Pani wykorzystać również kostkę suchą z gąbki florystycznej 🙂

Dodaj komentarz