Flower box ze sztucznych kwiatów jako alternatywa dla żywych kompozycji

Flower box ze sztucznych kwiatów

Flower box ze sztucznych kwiatów to ciekawa inspiracja i zarazem alternatywa dla kompozycji z użyciem żywych kwiatów. Flower boxy od kilku lat zyskują coraz większą popularność, a ich różnorodność wciąż wzrasta.

Rodzaje flower boxów

Kwiatowe pudełka nabierają coraz ciekawszych kształtów jak koperta czy serce. Również tektura flower boxów wciąż się poszerza. Na rynku znajdziemy pudełka z materiałów papierowych, welurowych, a nawet z plexy.

Przeznaczenie flower boxów

Moda na flower boxy napłynęła z Emiratów Arabskich i Rosji. Jak sama nazwa wskazuje flower boxy służą do wkładania w nich kwiatów. Jednak wraz z rosnącą popularnością do flower boxów zaczęto komponować inne artykuły jak napoje alkoholowe, słodycze czy biżuterie.

Flower box ze sztucznych kwiatów również dobrze sprawdzi się jako element dekoracyjny we wnętrzach. Znajdzie swoje miejsce np. w korytarzu pod lustrem. Ten modny trend florystyczny potrafi umiejętnie ożywić pomieszczenie, szczególnie w miejscach, gdzie dominują stonowane kolory.

Flower box ze sztucznych kwiatów

Jakie sztuczne kwiaty do flower boxów ?

Do flower boxów możesz włożyć jakiejkolwiek kwiaty sztuczne, które uważasz za ładne:) Przy aranżacji pomieszczeń, pamiętaj jednak, aby kolor flower boxa i sztucznych kwiatów, w nim włożonych, był dopasowany do konkretnego miejsca. Dobrze, jeśli taki flower box jest w kolorze dodatków dekoracyjnych, które są w danym pomieszczeniu.

Kwiaty sztuczne we flower boxsie nie muszą być jednego rodzaju. Ciekawie wyglądają kompozycje z różnych kwiatów, jednak wymaga to trochę znajomości bądź „smaku” w układaniu kompozycji.

Flower box ze sztucznych kwiatów

Przydatne wskazówki

Ważne jest także, by kwiaty sztuczne wystawały odpowiednio z krawędzi kwiatowego pudełka. Flower box najlepiej prezentuje się, gdy wystają z niego same pąki kwiatów.

Kwiaty sztuczne nie wkładaj bezpośrednio do pudełka. Musisz je dobrze przytwierdzić. Najlepiej sprawdzi się gąbka florystyczna, sucha, którą możesz dopasować odpowiednio do otworu flower boxa.

Jeśli posiadasz same główki kwiatów, będziesz potrzebować łodyg albo drutu florystycznego. Na rynku istnieją różne rodzaje drutów florystycznych. Najszersze zastosowanie ma drut wtykowy, wyrobowy. Jest on uniwersalny i pasuje do większości kwiatów sztucznych wyrobowych. Można go z łatwością przycinać za pomocą specjalnych sekatorów florystycznych lub innych narzędzi jak nożyczki czy szczypce do cięcia drutu.

Flower box ze sztucznych kwiatów

Dodaj komentarz