10 powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty

Świeże kwiaty są piękne, ale jeśli szukasz czegoś wartego swojej ceny, możesz spróbować sztucznych odpowiedników. Przedstawiamy 10 powodów.

Zanim odrzucisz koncepcję sztucznych kwiatów i roślin, czytaj dalej i rozważ zalety w stosunku do świeżych kwiatów.

Obecna produkcja sztucznych kwiatów jest na tak dobrym poziomie, że nawet najbardziej doświadczona kwiaciarka może mieć trudności z rozpoznaniem, czy są prawdziwe, czy sztuczne. Nie tylko wyglądają wspaniale, ale mogą zaoszczędzić pieniądze i są „bezobsługowe”. Dzięki nim nie zobaczysz smutnych, zwiędłych i umierających kwiatów.

10 powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty i rośliny:

 1. Brak konserwacji
  Sztuczne kwiaty i rośliny to nie tylko niskie koszty utrzymania, ale także brak konserwacji! Sztuczne kwiaty i rośliny nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów – brak kontroli temperatury, brak światła dziennego, brak specjalnego umiejscowienia i brak „dożywania”, podlewania lub suplementów, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie jest w stanie dbać o życie roślin lub kwiatów.
 2. Sezon na kwiaty
  Każdy rodzaj sztucznych kwiatów oraz roślin otrzymasz niezależnie od pory roku.
 3. Dostosują się do każdych warunków
  Możesz umieścić je w dowolnym miejscu, ponieważ nie mają specjalnych wymagań. Możesz bezpiecznie umieścić je w każdym miejscu w swoim domu: ciemnym kącie, ciepłym lub zimnym pomieszczeniu, wilgotnym pomieszczeniu takim jak kuchnia lub łazienka. Poza tym mogą mieć dowolny rozmiar! Wiele sztucznych kwiatów i roślin jest dostępnych w rozmiarach, które nie odpowiadają naturalnym odpowiednikom.
 4. Bezpieczeństwo
  Masz dzieci lub zwierzęta? Ciekawscy młodzi ludzie i zwierzęta nie rozumieją pojęcia trującego i wszyscy wiemy, że wiele prawdziwych kwiatów oraz roślin może być toksycznych w przypadku spożycia. Ciesz się spokojem dzięki sztucznym kwiatom.
 5. Solidność wykonania
  Wypadki się zdarzają, ale wazon ze sztucznymi kwiatami lub sztuczna roślina doniczkowa są o wiele bardziej odporne, aniżeli prawdziwe. Nie zaznasz rozlanej wody, luźnej gleby lub posiniaczonych płatków i liści.
 6. Wolne od pyłków
  Wiele osób cierpiących na katar sienny nie może tolerować świeżych kwiatów i roślin w domu. Te same osoby nie doświadczą jednak żadnych problemów ze sztucznymi substytutami.
 7. Czyste kwiaty
  Sztuczne kwiaty nie wymagają gleby oraz wody, a także nie muszą walczyć ze szkodnikami. Czyszczenie kwiatów sztucznych odbywa się bez dużego wkładu pracy.
 8. Oszczędność pieniędzy
  Jeśli uwielbiasz mieć kwiaty w domu, ale nie możesz sobie pozwolić na kupowanie nowych w każdym tygodniu, warto zainwestować w niektóre sztuczne, którymi można cieszyć oko przez bardzo długi czas.
 9. Przyjazne dla środowiska
  Pestycydy w wielu przypadkach są szkodliwe dla środowiska. Sztucznych kwiatów nie trzeba natomiast traktować środkami ochrony roślin, podobnie jak nie trzeba ich regularnie wymieniać.
 10. Dostępne w wielu kolorach
  Kombinacje kolorów są nieograniczone. Sztuczne kwiaty są dostępne w kolorach pasujących do wyposażenia domu i nie są ograniczone do tych, które rosną naturalnie. Chcesz czarne róże, możesz je mieć. Chcesz szare kwiaty? Dlaczego nie!

2 Replies to “10 powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty”

 1. […] Kwiaty sztuczne zaskakująco zyskują coraz większe zainteresowanie. Nie jest już wielkim zaskoczeniem, że wielu z nas decyduje się na zakup sztucznych roślin ozdobnych, i nie mówię wcale o kwiatach nagrobnych. Może wybierasz sztuczne rośliny wyłącznie ze względów wygody. Może masz uczulenie na te kwiaty żywe, które chcesz postawić w mieszkaniu lub brak Ci czasu na pielęgnację, albo zwyczajnie nie masz do nich ręki. W końcu nie każdy jest pasjonatem kwiatów i nie każdy umie o nie zadbać. Kwiaty sztuczne są bardzo pomocne i okazują się najlepszym wyjściem w takich sytuacjach. Zobacz 10 powodów dla których watro mieć w mieszkaniu kwiaty sztuczne. […]

 2. […] Jak zrobić kulę kwiatową ze sztucznych kwiatów? I dlaczego właśnie sztuczne kwiaty zastosować, a nie żywe kompozycje? […]

Dodaj komentarz