10 powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty

Świeże kwiaty są piękne, ale jeśli szukasz czegoś wartego swojej ceny, możesz spróbować sztucznych odpowiedników. Przedstawiamy 10 powodów.

Zanim odrzucisz koncepcję sztucznych kwiatów i roślin, czytaj dalej i rozważ zalety w stosunku do świeżych kwiatów.

Obecna produkcja sztucznych kwiatów jest na tak dobrym poziomie, że nawet najbardziej doświadczona kwiaciarka może mieć trudności z rozpoznaniem, czy są prawdziwe, czy sztuczne. Nie tylko wyglądają wspaniale, ale mogą zaoszczędzić pieniądze i są „bezobsługowe”. Dzięki nim nie zobaczysz smutnych, zwiędłych i umierających kwiatów.

10 powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty i rośliny:

 1. Brak konserwacji
  Sztuczne kwiaty i rośliny to nie tylko niskie koszty utrzymania, ale także brak konserwacji! Sztuczne kwiaty i rośliny nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów – brak kontroli temperatury, brak światła dziennego, brak specjalnego umiejscowienia i brak „dożywania”, podlewania lub suplementów, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie jest w stanie dbać o życie roślin lub kwiatów.
 2. Sezon na kwiaty
  Każdy rodzaj sztucznych kwiatów oraz roślin otrzymasz niezależnie od pory roku.
 3. Dostosują się do każdych warunków
  Możesz umieścić je w dowolnym miejscu, ponieważ nie mają specjalnych wymagań. Możesz bezpiecznie umieścić je w każdym miejscu w swoim domu: ciemnym kącie, ciepłym lub zimnym pomieszczeniu, wilgotnym pomieszczeniu takim jak kuchnia lub łazienka. Poza tym mogą mieć dowolny rozmiar! Wiele sztucznych kwiatów i roślin jest dostępnych w rozmiarach, które nie odpowiadają naturalnym odpowiednikom.
 4. Bezpieczeństwo
  Masz dzieci lub zwierzęta? Ciekawscy młodzi ludzie i zwierzęta nie rozumieją pojęcia trującego i wszyscy wiemy, że wiele prawdziwych kwiatów oraz roślin może być toksycznych w przypadku spożycia. Ciesz się spokojem dzięki sztucznym kwiatom.
 5. Solidność wykonania
  Wypadki się zdarzają, ale wazon ze sztucznymi kwiatami lub sztuczna roślina doniczkowa są o wiele bardziej odporne, aniżeli prawdziwe. Nie zaznasz rozlanej wody, luźnej gleby lub posiniaczonych płatków i liści.
 6. Wolne od pyłków
  Wiele osób cierpiących na katar sienny nie może tolerować świeżych kwiatów i roślin w domu. Te same osoby nie doświadczą jednak żadnych problemów ze sztucznymi substytutami.
 7. Czyste kwiaty
  Sztuczne kwiaty nie wymagają gleby oraz wody, a także nie muszą walczyć ze szkodnikami. Czyszczenie kwiatów sztucznych odbywa się bez dużego wkładu pracy.
 8. Oszczędność pieniędzy
  Jeśli uwielbiasz mieć kwiaty w domu, ale nie możesz sobie pozwolić na kupowanie nowych w każdym tygodniu, warto zainwestować w niektóre sztuczne, którymi można cieszyć oko przez bardzo długi czas.
 9. Przyjazne dla środowiska
  Pestycydy w wielu przypadkach są szkodliwe dla środowiska. Sztucznych kwiatów nie trzeba natomiast traktować środkami ochrony roślin, podobnie jak nie trzeba ich regularnie wymieniać.
 10. Dostępne w wielu kolorach
  Kombinacje kolorów są nieograniczone. Sztuczne kwiaty są dostępne w kolorach pasujących do wyposażenia domu i nie są ograniczone do tych, które rosną naturalnie. Chcesz czarne róże, możesz je mieć. Chcesz szare kwiaty? Dlaczego nie!

One Reply to “10 powodów, dla których warto wypróbować sztuczne kwiaty”

 1. […] Kwiaty sztuczne zaskakująco zyskują coraz większe zainteresowanie. Nie jest już wielkim zaskoczeniem, że wielu z nas decyduje się na zakup sztucznych roślin ozdobnych, i nie mówię wcale o kwiatach nagrobnych. Może wybierasz sztuczne rośliny wyłącznie ze względów wygody. Może masz uczulenie na te kwiaty żywe, które chcesz postawić w mieszkaniu lub brak Ci czasu na pielęgnację, albo zwyczajnie nie masz do nich ręki. W końcu nie każdy jest pasjonatem kwiatów i nie każdy umie o nie zadbać. Kwiaty sztuczne są bardzo pomocne i okazują się najlepszym wyjściem w takich sytuacjach. Zobacz 10 powodów dla których watro mieć w mieszkaniu kwiaty sztuczne. […]

Dodaj komentarz