Sztuczne kwiaty na grób – jak zrobić wieniec ze sztucznych kwiatów?

Kwiaty służą do okazywania uczuć osobom, które odeszły, ale wciąż żyją w naszych sercach. Kwiaty na grobie to znak miłości i pamięci. Istnieje wiele źródeł, z których możemy wyposażyć się w dekoracje, jednak są one zazwyczaj drogie. Dlatego warto pomyśleć o zrobieniu dekoracji własnoręcznie. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem na dekoracje nagrobka są kwiaty sztuczne. Kwiaty stanowią najpiękniejsza dekoracje cmentarza. Mogą zdobić nagrobek przez cały rok a jego wykonanie musi kojarzyć się z czymś trudnym, co może wykonać tylko profesjonalny florysta. Zobacz jak w łatwy sposób zrobić dekoracje grobu!

Sztuczne kwiaty na grób

Sztuczne kwiaty są niezawodne, jeśli chodzi o znoszenie warunków pogodowych w porównaniu do żywych pędów, które niestety są nieodporne na zmienną pogodę w tym okresie. Sztuczny wieniec i wiązanka na grób nie straci swojego atrakcyjnego wyglądu, nie tylko przez święto zmarłych, ale również przez następne święta. Sztuczne wyroby florystyczne nie są już słabe jakościowo i nie odtrącają wizualnie, dlatego można stworzyć naprawdę piękny, zadowalający stroik na grób. Dlatego, jeśli chcemy wykonać uderzająco podobny wieniec lub wiązankę, warto zdecydować się na dobrej jakości kwiaty ze sprawdzonego źródła.

Jak zrobić samemu stroik na cmentarz?

Do wykonania samemu stroika na grób obecnie nie potrzebujemy już specjalnych umiejętności. Na szczęście istnieje wiele narzędzi ułatwiających wykonanie założonej pracy, bez wygórowanych kosztów. Na początek ustalamy rodzaj pracy, jaka ma zostać wykonana, aby dobrać odpowiednie materiały funeralne. Niezwykle przydatnym materiałem do tworzeni kompozycji funeralnych jest gąbka florystyczna sucha, dedykowana sztucznym łodygom. Najczęściej wybieraną gąbką na groby jest floret suchy, kosatka sucha, ring lub serce. Chociaż do sztucznych kwiatów dedykowana jest sucha gąbka florystyczna, można skorzystać z mokrej, natomiast ze świadomością, że jej struktura jest nieco delikatniejsza i tak też trzeba się z nią obchodzić. Co potrzebuje do sztucznej kompozycja na grób?

  • pędy krzewów
  • sztucznych gałęzi i innych elementów dekoracyjnych takich jak winogrona, gałązki świerkowe lub sosnowe, kwiaty peoni, chryzantemy czy owoców suszonych
  • gąbka do kwiatów sztucznych (brązowa lub szara)
  • drut florystyczny na patyku
  • klej na gorąco

Do wybranej gąbki florystycznej np. floretu (jeśli ma to być wiązanka) albo suchej kostki florystycznej (do wazonu lub donicy) mocowane są kolejne poszczególne elementy takie jak kwiaty liście i suszonki. Wybieramy wcześniej kwiaty i planujemy całość, włącznie z kolorystyką. Tworzenie kompozycji najlepiej zacząć od zielonych elementów iglastych łodyg albo liści, które zajmują większą część powierzchni gąbki. Łodygi przycinamy do odpowiedniej długości i wbijamy kolejną w wolną przestrzeń pianki do sztucznych kwiatów, przede wszystkim zakrywając ją po bokach. Kompozycje funeralne zazwyczaj wykonuje się w kształcie trójkąta lub wrzeciona. Staramy się zachować któryś z powyżej wymienionych kształtów, dla uzyskania bardziej profesjonalnego efektu. Tworzenie stoika na grób na podstawie suchej gąbki polega na wbiciu wszystkich materiałów w odpowiedniej proporcji z zachowaniem kolorystyki. Ważne jest, aby materiał zakrył brązową gąbkę florystyczną. Reszta zależy od inwencji twórczej.

Dodaj komentarz