Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu

https://www.mein-schoener-garten.de/gartenpraxis/balkon-terrasse/herbst-deko-mit-heide-1436

Koniec lata, początek jesiennych dni. Kolory za oknem przybierają nowych barw. Wrzesień kojarzy mi się niezmiennie z Wrzosem. Bardzo cenię sobie tę roślinę, dlatego pozwolę sobie na trochę jesiennych inspiracji z Wrzosem w roli głównej…

Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu – Wrzos w roli wieńca

Wrzos bardzo dobrze sprawdza się w kompozycjach kwiatowych w postaci wieńców na drzwiach. Do stworzenia takiej aranżacji  potrzebujemy stelaża w kształcie np. ringa bądź innej figury. Możemy również użyć gotowej gąbki florystycznej, ringu ze styropianu, faszyny, mchu lub rattanu.

Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu

Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu – Wrzos w roli zawieszki

Wrzos może stanowić element dekoracyjny w postaci zawieszki. Możemy stworzyć różne kształty za pomocą drutu florystycznego, taśmy maskującej i innych dodatków. Takie wrzosowe zawieszki pasują do przyozdobienia okien oraz jako girlandy, do zawieszenia w domu lub w ogrodzie.Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu

Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu – Wrzos w roli świecznika

Jeśli kochacie romantyczne klimaty typu blask lampek i świec, to postawcie w swoim domu świeczniki z wrzosem w roli głównej. Te cudowne kwiaty sprawią, że zwyczajny szklany świecznik nie będzie już taki zwyczajny (pomimo, że będzie ze zwyczajnym wrzosem;)).  Wystarczy jakiś (najlepiej szklany) tealight, parę gałązek ulubionego wrzosu i jakaś wstążka bądź sznurek do przywiązania kwiatów do świecznika. I gotowe! Czy to nie proste?

Wrzosowe inspiracje do domu do ogrodu

 

Wrzosowe inspiracje do domu – Wrzos jako element dekoracyjny ścian

Jeśli chcecie zachować i móc zachwycać się urokiem wrzosów w swoich domach na dłużej, to proponuję umieścić fototapetę ilustrującą wrzos na jednej ze ścian w domowym zaciszu.

Wrzosowe inspiracje do domu i do ogrodu

Dodaj komentarz