Jak czyścić sztuczne kwiaty?

Jak czyścić sztuczne kwiaty?

Jak czyścić sztuczne kwiaty? To pytanie dość często zadawane w internecie. Z uwagi, że sztuczne kwiaty mamy stosunkowo dłużej niż żywe kompozycje kwiatowe, postaram się konkretnie odpowiedzieć Wam na to dręczące dla wielu osób pytanie.

Wskazówki dotyczące ogólnych metod pielęgnacji sztucznych kwiatów

Jak czyścić sztuczne kwiaty? Po pierwsze musimy zadać sobie pytanie:

Z jakiego materiału stworzony jest nasz sztuczny kwiat? 

Czy jest on z materiału tekstylnego, tworzywa sztucznego czy może z silikonu, plastiku?

Pielęgnacja sztucznych kwiatów z plastiku i silikonu

Pielęgnacja takich sztucznych kwiatów jest prosta. Na samym początku wystarczy zmyć z nich zabrudzenia za pomocą letniej bądź chłodnej wody. W tym celu możemy włożyć nasz sztuczny kwiat do kabiny prysznicowej i zafundować mu prysznic:). Jeśli nie chcemy przenosić naszego kwiata (bo np. jest za duży i za ciężki) to proponuję po prostu go spryskać przy użyciu spryskiwacza do kwiatów.

Następnie wysuszyć sztuczny kwiat przy pomocy suszarki, suchej szmatki lub ciepłego powietrza.

Na końcu. tak jak przy pielęgnacji włosów, warto nałożyć jakąś odżywkę w celu nabłyszczenia. W przypadku sztucznych kwiatów możemy zastosować preparat do czyszczenia i nabłyszczania tworzyw sztucznych. Na rynku dostępne są preparaty do pielęgnacji liści kwiatów. Jednak wystarczy, że kupimy specjalny preparat w postaci ściereczek bądź sprayu do tworzyw sztucznych np. do samochodu. W celu nabłyszczenia i przywrócenia żywego koloru roślinie, możemy użyć płynu do szyb na bazie amoniaku.

Jeśli nasze sztuczne kwiaty nie są mocno zabrudzone, a jedynie wystarczy usunąć z nich kurz, to proponuję zastosować miotełkę!

Pielęgnacja sztucznych kwiatów z tworzyw materiałowych, tekstylnych

Sztuczne kwiaty z tworzyw sztucznych typu tekstylnych, materiałowych w porównaniu do sztucznych kwiatów z plastiku i silikonu, są nieco trudniejsze w czyszczeniu. A to z powodu materiału, z którego powstały. Dlatego w celu usunięcia zanieczyszczeń z takich kwiatów zalecam zastosowanie środka myjącego typu płynu do naczyń. Pamiętajcie o tym, że zanim użyjecie konkretnego preparatu, użyjcie niewielkiej ilości na część wewnętrzną kwiata i sprawcie jaka będzie reakcja. Jest to ważne, ponieważ silniejsze środki mogą powodować uszkodzenia sztucznych kwiatów typu wypłowienia, zmianę koloru…

 

 

Źródło zdjęcia:

http://www.e-ogrodek.pl Fot. Rusak – 123RF

 

Dodaj komentarz