11 najpopularniejszych liści we florystyce

11 najpopularniejszych liści we florystyce

Liście to nieodłączny element dekoracyjny kompozycji kwiatowych. Bez liści bukiet czy inna aranżacja kwiatowa nie byłaby w pełni dokończona. Poniżej umieściłam propozycje 11 najpopularniejszych liści we florystyce, które są najczęściej stosowane w pracowniach florystycznych i kwiaciarniach.

1. Liście palmy

Liście palmy kojarzą się z egzotyką i stylem miejskiej dżungli, który jest modny w tym sezonie. Liście palmy możemy zastosować jako pojedyncze liście w kompozycji z wazonami i szklanymi naczyniami (zdjęcie poniżej). Jeśli chodzi o zastosowanie liści palmy w kompozycjach kwiatowych, to takie liście wykorzystuje się do wypełniania wiązanek na różne okazje, w tym pogrzebowe. Liście palmy mogą też być użyte w bukiecie ślubnym jako element stylu egzotycznego.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

2. Liście storczyka

Liście storczyka mogą nam się przydać, gdy komponujemy storczyka w doniczce lub w wazonie. Również wtedy gdy potrzebujemy sztucznych liści storczyka do wypełnienia jakiegoś bukietu.

 

 

3. Liście winogrona

Liście winogrona są dość popularne we florystyce. Można je podzielić ze względu na ubarwienie, wielkość, ilość liści i dodatek owoców (winogron).  W zależności od gatunku liści, wyróżnia się liście zwykłe i omszałe. Te drugie z uwagi na flokowaną strukturę są dość ciekawą propozycją liści. Liście winogrona są stosowane w różnych kompozycjach, jako wypełniacz wiązanek, bukietów, do stroików. Mogą także spełniać funkcję dekoracyjną pomieszczeń czy sesji zdjęciowych. Posłużą również jako element ozdobny do pakowania prezentów. Wystarczy w tym celu najpierw zapakować coś w ozdobny papier lub inny materiał. Następnie zapakowany produkt związać liśćmi winogrona za pomocą sznurka lub innej wstążki, tasiemki. Taki prezent z pewnością przykuje uwagę odbiorcy!

 

 

4. Liście klonu

Liście klonu kojarzą się Nam z jesienną porą, gdy na dworze robi się ponuro… Dzięki pomarańczowemu ubarwieniu tych liści świat nabiera cieplejszych barw:). Liście te dobrze komponują się z akcentami jesiennymi, typu szyszki, gałęzie czy dynie.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

5. Liście Asparagusa

Liście asparagusa nadają się przede wszystkim na kompozycje kwiatowe  typu stroiki lub wiosenne wiązanki. Przydają się do zdobienia jaj i innych styropianowych figur.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

6. Liście Monstery

Liście monstery ze względu na swoje rozłożyste, ale zarazem spokojne liście, zdobyły szczególne uznanie w dekoracjach wnętrz takich jak mieszkania, ale również w innych pomieszczeniach biurowych i gastronomicznych. Na weselach liście monstery możemy użyć jako motyw przewodni. Świetnie się sprawdzają w takich klimatach. Liście monstery ładnie prezentują się pojedynczo, ale także w bukietach z innymi kwiatami.

 

7. Liście Eukaliptusa

Liście eukaliptusa pasują tak jak powyższe liście monstery do dekoracji ślubu. Takie liście stanowią dobry motyw do eleganckiego stylu boho na weselach. Liście eukaliptusa możemy przypinać do winetek, butonierek, stosować jako dekoracja na stoły i krzesła.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

8. Bluszcze

Bluszcze już od dawna zawitały w naszych domach. Kiedyś zakrywały brzydkie miejsca, typu rury w  łazienkach:). Dziś są powszechnie stosowane w dekoracji , do tworzenia wiązanek , ringów, czy bukietów. Szczególnie znany jest bluszcz pospolity tzw. bluszcz Hedery.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

9. Paprocie

Pewnie niejeden z Was słyszał o legendzie o kwiecie paproci w Noc Świętojańską. Tej właśnie nocy podobno raz na rok zakwita kwiat paproci i jest to zjawisko dość nietypowe. Osoba, która takie coś ujrzy, podobno zdobędzie szczęście w miłości. Wracając do rzeczywistości liście paproci znalazły swoje miejsce w bukieciarstwie. Liście te pasują również do wystroju wnętrz czy wesel w stylu rustykalnym. Znanym rodzajem liści paproci są tzw. liście pietruchy. Na rynku istnieje kilka jej odmian. Najczęściej jest w kolorze zielonym z materiału sztucznego. Występuję także w wersji satynowej oraz świątecznej jako pietrucha brokatowa.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

10. Liście Fikusa Benjamina

Rośliny z gatunku fikus są modne i zdobyły uznanie jako rośliny doniczkowe. Najbardziej popularnym z tego gatunku roślin jest figowiec benjamina. Jego liście są drobne, zielone bądź zielono-białe. We florystyce liście ficusa benjamina wykorzystywane są głównie do tworzenia kompozycji kwiatowych. Ciekawym pomysłem jest stworzenie samemu sztucznego drzewka fikus, np. benjamina bądź równie popularnego bonsai.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

 11. Liście Fikusa Bonsai

Drzewka bonsai zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim egzotycznemu wyglądowi. Ich pozawijane pnie pięknie komponują się w towarzystwie azjatyckich klimatów.

 

11 najpopularniejszych liści we florystyce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła zdjęć:

https://pl.pinterest.com/

 

Dodaj komentarz