Zimowe inspiracje do wnętrz – florystyczne propozycje

Zimowe inspiracje do wnętrz - florystyczne propozycje

Zimowe inspiracje do wnętrz – florystyczne propozycje

Czas na zimowe inspiracje! Za oknem temperatura dość niska, końcówka jesieni, więc warto pomyśleć o zimowych inspiracjach. Poniżej znajdziecie kilka propozycji  na udekorowanie Waszych wnętrz przy użyciu florystycznych dodatków.

Zimowe inspiracje do wnętrz – florystyczne propozycje – adwentowe wieńce

To właśnie adwentowe wieńce kojarzą mi się z czasem oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Tradycyjny adwentowy wieniec to nic innego jak wieniec wykonany z iglaków z czterema świecami. Taką kompozycję możemy ustawić na stole bądź przy oknie. Osobiście polecam również zastosowanie wieńców na drzwi wejściowe. Taką propozycję nierzadko spotykamy na drzwiach frontowych domów, niestety rzadziej w mieszkaniach. A szkoda, bo takie wieńce to ciekawa propozycja udekorowania naszych wnętrz już przy samym wejściu do nich. Istnieje wiele możliwości zdobienia drzwi w czasie oczekiwania na święta, więc zachęcam do świątecznych inspiracji 🙂

Zimowe inspiracje do wnętrz - florystyczne propozycje
Zimowe inspiracje do wnętrz – florystyczne propozycje

Zimowe inspiracje do wnętrz – florystyczne propozycje – stroiki

Kolejną propozycją na zimowe inspiracje są stroiki. Takie stroiki możemy skomponować z żywych i sztucznych dodatków. Podłożem do nich mogą być wazony, gąbka florystyczna lub pudełka typu flower boxy. Dla przykładu podałam dwie propozycje z wykorzystaniem sztucznych i żywych kwiatów. Po lewej stronie mamy stroik z szyszką, bombkami, kwiatami i iglakami. Po prawej nieco inny, z użyciem liści i gałązek jarzębiny. W obu florystycznych inspiracjach widoczne są akcenty świąteczne, a przewodnimi kolorami są zieleń choinkowa, czerwień oraz biel.

Zimowe inspiracje do wnętrz - florystyczne propozycje

Zimowe inspiracje do wnętrz – florystyczne propozycje – bukiety

Zima to też czas zmian w życiu, a z pewnością do takich zmian należą zaślubiny. Nie wyobrażam sobie ślubu bez akcentu kwiatowego, dlatego przygotowałam dla Was zimowe propozycje ślubnych bukietów. Na załączonych obrazku widoczny jest bukiet dla Panny Młodej oraz butonierki z dodatkiem szyszek i pozłacanych róż. Ta propozycja powinna spodobać się dla przyszłych Pań Młodych, które cenią tradycyjne akcenty ślubne, ale i podążają za sezonowymi trendami.

Zimowe inspiracje do wnętrz - florystyczne inspiracje

 

 

Dodaj komentarz