Wieniec z kwiatów sztucznych – pomysły i inspiracje

Wieniec z kwiatów sztucznych

Wieńce powszechnie znane i stosowane do zdobienia mieszkań, drzwi, świeczników, a także nagrobków. Są chyba jedną z bardziej powszechnych dekoracji zwłaszcza w okresie jesiennym. Również z uwagi na to, że jest to czas świąteczny, mam na myśli okres, kiedy odwiedzamy groby zmarłych, a także święto Bożenarodzeniowe. Szczególnie często z tych okazji wybierane i tworzone są wieńce.

Zbliżające się święto zmarłych wywołuje burzę w świecie florystyki. Pojawiają się pytania, jakie kwiaty najlepiej wybrać? Czym ozdobić groby?Oczywiście stawiam na sztuczne kwiaty i je rekomenduję z wielu względów. Kwiaty sztuczne są bardzo łatwo dostępne w każdej hurtowni florystycznej, sklepach internetowych z artykułami florystycznymi, a nawet w każdym sklepie, w którym znajduje się dział dedykowany kwiatom. Na szczęście w porównaniu do ich jakości sprzed lat nie można powiedzieć, że są kiczowate, a ich szeroki wybór, wręcz przyprawia o zawrót głowy.

Wieniec z kwiatów sztucznych – pomysły i inspiracje

Decydując się na dekoracje w formie wieńca, warto postawić na kwiaty sztuczne. Wieniec wykonany z dobrej jakości kwiatów przez osobę z umiejętnościami plastycznymi bądź po prostu ze smakiem, będzie wyglądał pięknie przez cały rok. Jedyne co należałoby przy nim robić, to raz na jakiś czas go umyć, oczyścić z ewentualnych zabrudzeń czy kurzu. Wieńce te można wykonać co najmniej na trzy sposoby i właśnie te chciałabym Wam przedstawić.

Wieniec ze sztucznych roślin

Naturalne wyglądem, subtelne i symbolicznie zdobione z niewielką gamą kolorystyczną. To wieńce wykonane z dodatków i roślin sztucznych takich jak: gałązki drzewek iglastych czy drobnych liści na gałęziach. Wieniec jest bardzo prosty, a przeważającym kolorem jest naturalny,zielny kolor, do którego można wpleść delikatne akcenty drobnych dodatków na przełamanie koloru. Dużo wieńców wykonywanych jest z mchu, który również umożliwia pozostawienie pracy w klimacie kolorystyki zieleni.

 

Wieniec ze sztucznych kwiatów

Szeroki wybór kwiatów sztucznych, także w „typowo pogrzebowych” gatunkach, takich jak lilie czy chryzantemy, umożliwia stworzenie obszernego i bogato wyglądającego wieńca. Ten rodzaj kwiatów sprawi, że osoby, które nie mają możliwości odwiedzać grobów zbyt często, będą mogły mieć pewność stałego dobrego wyglądu dekoracji grobu. Najczęstszym spotykanym połączeniem z kwiatami sztucznymi, jest wieniec wykonany z wikliny. Gotowe wieńce można z łatwością kupić w internecie między innymi w sklepach florystycznych.

Wieniec pod świecę

Taki wieniec może być wykonany tradycyjnie jak dwa wymienione powyżej, jednak z uwzględnieniem tego, że w środek umieszczona zostanie świeca bądź znicz. Dobrze, aby w momencie tworzenia go przewidzieć tę operację i zostawić trochę więcej miejsca od środka wieńca. To idealna kompozycja na groby, która łączy dwa elementy wykorzystywane do zdobienia nagrobków. Tworzy spójną, piękną całość. Zamiast świecy dobrym pomysłem jest także wykorzystanie figurki np. anioła.

Wieniec z kwiatów sztucznych

Wieniec z kwiatów sztucznych

Rada:) Jeśli nie wiesz co użyć jako podstawę przy tworzeniu wieńca pogrzebowego, polecam kupić gotowe koło z drutu, które będzie stanowić szkielet pod wieniec. Również możesz samodzielnie uformować takie kółko z grubego drutu lub drucianego wieszaka.

Dodaj komentarz