Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu aranżacji ze sztucznych kwiatów?

Aranżacja ze sztucznych kwiatów

Aranżacje ze sztucznych kwiatów mogą być czasem trudne. Dotyczy to szczególnie osób, które nie mają doświadczenia. Na co zwrócić uwagę?

Oto kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę:

Sztuczne kwiaty, które pasują do Twojego budżetu

W miarę możliwości dostosuj kwiaty do swojego budżetu, a nie na odwrót. Nie chciałabyś wydawać na nie zbyt dużo, zwłaszcza jeśli nadal nie masz pewności, czego chcesz. Najlepszym sposobem jest wybranie konkretnego sztucznego kwiatu, który jest mniej kosztowny, a następnie zakup wiązki, aby stworzyć własny układ.

Wybierz większe sztuczne kwiaty

Większe główki kwiatowe zwykle zajmują więcej miejsca, ale będą dobrze wyglądać z innymi kwiatami z mniejszymi główkami. Wśród kwiatów, które możesz włączyć, są hortensje, słoneczniki, piwonie, magnolie i tulipany.

Idź po bezzapachowe sztuczne kwiaty

Weź pod uwagę nie tylko zdrowie członków rodziny, ale także odwiedzających. Układanie kwiatów z pachnącymi sztucznymi kwiatami może powodować alergię u gości. Niektóre sztuczne zapachy mogą być bardzo alergiczne, więc jeśli to możliwe, stwórz układ z bezzapachowymi sztucznymi kwiatami.

Ogranicz liczbę używanych kwiatów jako wypełniacz

Fajnie jest wypełnić pozornie puste przestrzenie między dużymi kwiatami w aranżacji, ale czy faktycznie wyglądają dobrze, gdy zajmują większość przestrzeni wokół głównych kwiatów? Posiadanie zbyt dużej ilości kwiatów wypełniających może sprawić, że wszystko będzie przesadzone i tandetne.

Używaj sztucznych kwiatów w pojedynczych kolorach

Jasne, że miło jest mieć kilka kolorów w aranżacjach, ale posiadanie jednego może wyglądać bardzo przyzwoicie i gustownie. Nie tylko będzie wyglądać elegancko, ale nie będzie również trudności z ustaleniem, który kolor jest lepszy i bardziej pasuje do konkretnego projektu.

Dekorowanie liśćmi

Dodanie elementów liści do sztucznej aranżacji kwiatów jest nie tylko przyjemne z estetycznego punktu widzenia, ale także strategiczne. Liście mają na celu wypełnienie przestrzeni między głównymi kwiatami i wypełniaczami, więc upewnij się, że również nie przesadzisz. Wystarczy dodać odpowiednią ilość liści, aby centralne miejsca zostały dobrze wypełnione.

Dodaj komentarz